נווטת החודש - לובוב לופושנר

בת 64, נולדה במולדובה, משתתפת בקטגוריה: D60, גרה בכרמיאל.
לובוב נבחרה לנווטת החודש בשל סיבות רבות. כל מי שמכיר אותה יודע שהיא ספורטאית אמיתית. בשנת 2014-2015 היא זכתה בליגה מקום ראשון בקטגוריה, היא עלתה לגמר A בתחרות ספרינט באליפות העולם לוותיקים 2015 וגם עכשיו, בתחילת הליגה, היא מובילה את הקטגוריה שלה.מתי התחלת לנווט?
התחלתי לנווט בנובמבר 2010

למה התחלת לנווט?
אני הייתי חברה של אחות של ולדימיר יופה ז"ל, הוא דיבר איתי כל הזמן על ניווט. ניווט ביער, ניווט פה, ניווט שם אז רציתי אחת ולתמיד להבין ולדעת מה זה הניווט הזה?

מתי התחלת לנווט?
בתחילת 2011 ולדימיר יופה לקח אותי לתחרות בהונגריה כשאני בקושי יודעת לנווט. נסענו כמה אנשים. השטח שם היה מלא בבורות ענקיים ולא הבנתי כלום. הדבר היחיד שידעתי לעשות זה אזימוט, אז ככה ניווטתי בניווט הזה ומאז החלטתי שאני רוצה ללמוד לנווט.

מה גורם לך להמשיך לנווט? מה את אוהבת בניווט?
להיות ביער. זו הסיבה שאני אוהבת מסלולים ארוכים, כי אז אני נמצאת הרבה הרבה זמן ביער.

מה את עושה כשאת לא מנווטת?
אני עכשיו בפנסיה, אז אני קוראת המון. אני אוהבת לקרוא, בין היתר אני קוראת ספרי ניווט.

איך את מתאמנת?
אני רצה כל יום 12 ק"מ. יש מסלול קבוע בכרמיאל שאני רצה 6 ק"מ הלוך ו – 6 ק"מ חזור. מבחינתי ריצה זה בריאות. במקום לקחת כדור, אני רצה. אני גם אוכלת אוכל בריא ושומרת על איזון. אני אוכלת רק פירות וירקות והרבה עלים ירוקים, אני לא אכלתי לחם כבר הרבה שנים. אם אני אוכלת לחם, אני חשה אי נוחות, הגוף שלי כבר לא רגיל לזה. קשה לי בחו"ל כי שם לא אוכלים הרבה פירות וירקות. חשובה לי הבריאות ואני מעדיפה ספורט ותזונה בריאה במקום כדורים. צריך לשמור על הגוף שלנו.

איפה את הכי אוהבת לנווט?
במרכז הארץ, אזור בן שמן, בית שמש – מקומות שיש בהם גם יער וגם טכני. אני אוהבת איפה שקשה לי לנווט. אני לא אוהבת מקומות שרק צריך לרוץ ישר, אלא מקומות שיש גם קוצים, גם מצוקים, גם להקיף... כשזה לא פשוט זה יותר כיף.

מתי ידעת שנדבקת בחיידק הניווט?
ישר מההתחלה. כשגיליתי את הניווט כעסתי על עצמי, למה רק עכשיו שמעתי על הספורט הזה? כמה זמן כבר נשאר לי להנות מהספורט הזה? בארבע השנים הראשונות שניווטתי, כל ערב הייתי מסתכלת על מפה אחרת וחושבת איך הכי נכון לרוץ ומנסה להבין את המפה.

יש איזה אירוע בניווט שזכור לך במיוחד?
משואה, לפני כמה שנים. בתחילת הניווט היתה לי תחנה במרחק 300 מ' שלקח לי 40 דקות עד שמצאתי אותה, עכשיו שאני מסתכלת על זה, אני לא מבינה איך יכולתי כל כך הרבה זמן לחפש תחנה אחת?! גם בניווט במכמורת, היה מסלול שבו לא הצלחתי למצוא את התחנה השניה. הסתובבתי מסביב ולא הצלחתי למצוא אותה. אמרתי לעצמי שאני לא עוזבת את המקום עד שאני אמצא את התחנה. עבר הרבה זמן וכשמצאתי זה כבר היה מאוחר ולבסוף הפסקתי את הניווט באמצע.

מה את מציעה לנווטות/ים אחרים לעשות כדי לנווט יותר טוב?
לקרוא ספרים על ניווט. בנוסף, לא לרוץ מהר, להאט, להבין את השטח ולקרוא כמה שיותר טוב את המפה. בנוסף, אני מציעה לכולם להתאמן ביער כמה שיותר. לדוגמה, ביום חמישי הקרוב אני עם עוד כמה נווטים הולכים לישון באוהל ביער ולהתאמן.

מה את הכי אוהבת לשתות?
שייק של פטאיה + נענע, ג'נג'ר ומים או שילוב של בננה ותפוח עץ.

באיזה מדינות ניווטת?
איטליה, הונגריה, שוויץ וגרמניה.

איך את שומרת את המפות שלך?
אני שומרת אותן בקופסא ומידי פעם מסתכלת על מפות מלפני כמה שנים ולא מאמינה איזה שטויות הייתי עושה אז לעומת היום.

איזו מוזיקה את אוהבת לשמוע?
מוזיקה קלאסית.

את מעדיפה מקלחות או אמבטיה?
מקלחת

איזה נעליים את נועלת?

ICEBUG