נווטת החודש - רוני זהות

נווטת במועדון אס"א ת"א, במרץ תהיה בת 14, גרה בהוד השרון, לומדת בכפר הירוק. מנווטת קצת יותר משנה.
רוני נבחרה לנווטת החודש בשל תוצאותיה המרשימות ביותר בליגה ובניווטים המקומיים. בכל ניווט ליגה היא מנצחת בפער גדול את מתחרותיה, ומגיעה באופן עקבי בעשיריה הראשונה במסלול, בניווטים המקומיים היא נמצאת בחלק העליון בתוצאות התחרויות. היא מתפקדת כספורטאית רוב השבוע ואין ספק שעוד תשמעו עליה הרבה.
למה התחלת לנווט?
אני לומדת בכפר הירוק, במסגרת הלימודים הייתי צריכה לבחור שיעור בחירה. החלטתי לבחור בניווט בגלל שהרגשתי שאני ממש לא טובה בזה. לא היה לי מושג בכיוונים והחלטתי שאני רוצה להשתפר בזה. נהנתי מאד מהשעורים של עודד ובעקבות זאת התחלתי לבוא מדי פעם בסופי השבוע. עם הזמן התחלתי להגיע ליותר ויותר ניווטים והיום אני מגיעה כמעט כל סוף שבוע.


מה מושך אותך בספורט הזה?
זה ספורט שהוא לא סתם ריצה, אלא זאת ריצת שטח ואין אף אחד שקובע לך איך לרוץ. כל אחד יכול לבחור לעצמו את הדרך וזה ממש נחמד.
מה את עושה כשאת לא מנווטת?
אני משחקת כדורסל בקבוצת "מכבי רעננה". אני נוסעת עם אוטובוס אחרי בי"ס לרעננה 5 פעמים בשבוע ומתאמנת עם הקבוצה. זה די ממלא לי את הזמן הפנוי שלי בשבוע.
באיזה אזור את הכי אוהבת לנווט בארץ?
לא ניווטתי מספיק בשביל להחליט, אבל אם יש שתי מפות שהייתי צריכה לבחור הן: ציפורי ועין שריד. בשתי המפות היער הוא פתוח ואפשר לרוץ מהר בלי קוצים. אני מעדיפה שטחים שקל לרוץ בהם ללא קוצים. מה שנחמד גם בעין שריד זה שאין הרבה עליות והוא שטח מעניין לניווט.
היתה איזו תחרות מסויימת שגרמה לך להרגיש שנדבקת בחיידק הניווט?
אני זוכרת שהתחרות הראשונה שלי היתה ברוחמה והרגשתי כל כך מבורברת, הלכתי מלא זמן למלא כיוונים לא נכונים. הרגשתי שאני חייבת לפצות על זה ולנסות לבוא לעוד ניווט ולהצליח ולאחר מכן רציתי לבוא לעוד אחד ולהצליח עוד קצת ולאט לאט הגעתי למצב של כמעט בלי התברברויות. תוך כדי, הבנתי שאני ממש נהנית מזה.
איזה ניווט הכי זכור לך כחוויה מיוחדת?
לפני שנה ניווטתי בעין שריד עם אבא שלי והיה שם גשם מטורף, ביצות וקר אבל זה היה ממש ממש כיף.
איך את מתאמנת במשך השבוע?
רוב האימונים שלי זה בכדורסל, אני פחות מתאמנת נטו בריצה. האימונים בכדורסל די מכסים את אימוני הכושר שלי ובנוסף יש את הניווטים המקומיים בסופי השבוע שבהם אני מתאמנת בניווט ובריצה.
איזו עיצה את יכולה לתת לנווטים אחרים?
אני מנסה לקבוע באופן מלא את הדרך לתחנה הבאה לפני שאני יוצאת אליה. ניסתי בעבר לקבוע מראש חצי דרך עד לתחנה הבאה וזה לא עבד לי. חשוב גם לקבוע דרך שהיא לא מעבר ליכולת שלי. אז אני חייבת להתאים את הבחירה שלי ליכולת הניווט שלי.
מה גורם לך לטעות בניווט?
תכנון חלקי של הלג. קורה שאני אומרת לעצמי שאני אנווט עד נקודה מסויימת ומשם כבר יהיה בסדר... אבל זה לא עובד לי ובדרך כלל זה גורם לי לטעות.
באיזה נעליים את מנווטת?
Inov trail rock 235
מה את הכי אוהבת לשתות?
סודה בטעם פסיפלורה
איך את שומרת את המפות שלך?
יש לי קלסר שמחולק לארציות, מקומיות, בתי ספר ואימונים
המקומיות מסודרות לפי הא'-ב' בתי הספר מסודרים לפי תאריכים ובשאר אין סדר מסויים.
מה את מעדיפה, מקלחות או אמבטיות?
אחרי ניווט, אני מעדיפה אמבטיות כדי להוריד את כל הקוצים, אבל באופן כללי אני מעדיפה מקלחת. אני תכלס, לא ממש אוהבת להתקלח אז אני מעדיפה שזה יהיה קצר.